Woda jest niezbędnym czynnikiem, potrzebnym nam do życia. Bez jedzenia możemy wytrzymać nawet kilka tygodni, jednakże bez wody jedynie około 3 dni. Woda jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, stanowi 60-70 % masy ciała człowieka i powinniśmy wypijać jej około 2 litry dziennie. Wielu z nas jednakże zaniedbuje to, pijemy dopiero w momencie odczuwania pragnienia lub zamiast wody sięgamy po gazowane napoje, słodkie soki. Pamiętajmy, iż tylko woda gasi nasze pragnienie i powinniśmy spożywać ją w małych ilościach przez cały dzień. Na rynku mamy dostępnych kilka rodzajów wód. Konsumenci jednakże najczęściej zastanawiają się nad wyborem pomiędzy wodą źródlaną a mineralną. Jaką wybrać, czy są różnice między nimi i czy każdy z nas powinien po nie sięgać?

Woda źródlana a mineralna

Woda źródlana jet to woda, którą wydobywa się z naturalnego źródła i zawiera małe ilości składników mineralnych. Nadaje się do codziennego spożywania, polecana jest do przygotowywania napojów lub jedzenia, gdyż nie zmienia ona smaku potraw. Woda mineralna ma w sobie naturalne lub sztucznie dodane minerały, musi zawierać co najmniej 250 ppm składników mineralnych. Woda mineralna jest bardziej twarda i może mieć metaliczny posmak.

Woda źródlana i mineralna posiadają kilka cech wspólnych:

  • pochodzą z zasobów podziemnych,
  • ich rozlewanie odbywa się w najbliższym sąsiedztwie wydobywania wody.

Woda źródlana czy mineralna?

Wiele osób zadaje sobie pytanie “woda mineralna czy źródlana, co będzie lepsze?”

Woda mineralna jest zdrową opcją, gdyż zawiera wiele minerałów, które potrzebuje organizm ludzki. Pamiętajmy jednakże, że nadmiar minerałów może szkodzić i woda mineralna nie jest opcją dla każdego. Ponadto smak mineralnej wody jest specyficzny, nie każdemu odpowiada.
W wyborze wody przede wszystkim powinniśmy kierować się swoimi indywidualnymi preferencjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *