Żyjemy w czasach, w których nadwaga i otyłość dotykają coraz większą część populacji. Osoby, które zdają sobie sprawę z tego, że ważą za dużo, często zastanawiają się, czy istnieje skuteczny środek na odchudzanie, który pozwoli im bez wysiłku schudnąć. Czy jest to w ogóle możliwe?

Odchudzanie to proces, nie czary!

Na początku musimy troszkę Cię rozczarować – otóż nie istnieje żaden skuteczny “patent” na odchudzanie, dzięki któremu bez wysiłku pozbędziemy się zbędnych kilogramów. Aby schudnąć skutecznie i w sposób bezpieczny, musimy na stałe zmienić swoje nawyki żywieniowe – ograniczyć ilość przyjmowanych kalorii, węglowodany proste zamienić na złożone, a do tego “przerzucić się” na zdrowe tłuszcze. Odpowiednie tempo chudnięcia wynosi około jednego kilograma na tydzień – chudnąc w takim tempie, nie narażamy się na wystąpienie efektu jo-jo po zakończonej diecie.

Czy dieta oznacza cierpienie?

Absolutnie nie! Odchudzanie, wbrew stereotypom, może być wspaniałą przygodą – także pod względem kulinarnym. Dietetyczne jedzenie może być smaczne i kolorowe – wszystko zależy od naszej fantazji i gotowości do eksperymentowania! Na diecie powinniśmy sięgać po produkty, które lubimy (z wyjątkiem, oczywiście, rzeczy bardzo niezdrowych), gdyż ułatwia to wytrwanie w podjętym postanowieniu o odchudzaniu. Warto zacząć śledzić portale i blogi poświęcone zdrowemu gotowaniu – dzięki temu uwierzysz, że dieta nie musi oznaczać głodówki lub mdłych posiłków!

A zioła i suplementy?

Co jakiś czas słyszymy, że na rynku pojawił się fantastyczny suplement na odchudzanie, albo że odkryto odchudzające właściwości znanej rośliny. Czy wszystkie takie doniesienia są oszustwem? Jasne, że nie! Istnieją suplementy i rośliny, które mogą przyspieszyć proces odchudzania. Pewne owoce (jak słodki ananas) czy warzywa (na przykład delikatny karczoch) są sprzymierzeńcami wszystkich, którzy walczą o zdrowie i smukłą sylwetkę. Jeżeli chodzi o suplementy – przed ich zażyciem zawsze powinniśmy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem. Oczywiście, żaden lek nie zastąpi ruchu oraz zbilansowanej diety.

One Reply to “Skuteczny środek na odchudzanie – czy istnieje?”

  1. Moim zdaniem, nie ma czegoś takiego, jak środek na odchudzanie. Trzeba ograniczyć ilość przyjmowanych kalorii i dołożyć ich spalanie w postaci ruchu – to cała magia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *