Kiedy przychodzi lato, niemal zewsząd atakują nas propozycje diet, ćwiczeń, planów treningowych, a wszystko po to, żeby „schudnąć do lata”. Zastanawiasz się czasem, czy i Ty nie powinnaś zawalczyć o swoją sylwetkę, ale nie wierzysz w diety cud? I masz rację! Pod każdym względem – bo walczyć o siebie warto, a dieta cud nie istnieje. Ale dziś dowiesz się, jak powinna wyglądać Twoja indywidualna najlepsza dieta odchudzająca.

Nie głodź się 

Spadek masy ciała wywołany przez głodówkę jest zarówno efektem spalania nagromadzonej tkanki tłuszczowej, jak też niestety efektem odwodnienia. A odwodnienie to poważne zagrożenie dla Twojego organizmu: nie tylko powoduje zły nastrój i osłabienie, ale może zaburzyć funkcjonowanie wielu narządów i doprowadzić do omdlenia. Co więcej, w wyniku odmawianie sobie jedzenia lub drakońskiego ograniczania gramatury i wartościowości posiłków, rozregulujesz swój metabolizm, co po zakończeniu głodówki objawia się jego spowolnieniem i szybkim powrotem do poprzedniej wagi. 

Najlepsza dieta na schudnięcie

Zdrowe odchudzanie oznacza, że codziennie jesz pięć posiłków, czyli trzy główne i dwa mniejsze, znane jako drugie śniadanie i podwieczorek. Postaraj się jeść o zbliżonych porach i zachować około trzech godzin odstępu kolejnymi posiłkami, a w międzyczasie nie podjadaj. Ostatni posiłek w ciągu dnia powinien być lekkostrawny i zakończony na około 2,5-3 godziny przed pójściem spać.

Dobry jadłospis

Każda dieta, nawet ta, która jest ukierunkowana na redukcję, musi być przede wszystkim pełnowartościowa – zawierająca wszystkie składniki odżywcze – i zbilansowana na miarę Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli nie wiesz, jak się przygotować do ułożenia jadłospisu, warto porozmawiać na ten temat z ekspertem, czyli dietetykiem. Jeśli jeszcze nie jesteś zdecydowana na wizytę, zacznij od wykreślenia z menu gotowych przekąsek słonych, słodyczy, fast foodów, dań gotowych ze sklepowych półek, ale również z napoi gazowanych i słodzonych soków.

Zadbaj o nawodnienie

Poza odpowiednimi posiłkami, bardzo ważne jest, żebyś zatroszczyła się o prawidłowy poziom nawodnienia. Od dziś wszędzie zabieraj ze sobą butelkę niegazowanej wody mineralnej. Nie kupuj wód smakowych. Jeśli nie odpowiada Ci picie czystej wody, dodaj do niej kilka plasterków cytryny lub świeże liście mięty. Codziennie powinnaś wypijać co najmniej 1,5 litra wody.

Najlepsza dieta odchudzająca

Warto pamiętać, że skuteczne odchudzanie nie polega wyłącznie na spadku wagi, ale też na zachowaniu prawidłowej masy ciała po zakończeniu swojej kuracji. Dlatego, jeśli chcesz cieszyć się idealną sylwetką, Twoje nowe, lepsze nawyki żywieniowe powinny zostać z Tobą już na zawsze. 

One Reply to “Najlepsza dieta odchudzająca – jak zbudować najlepszy jadłospis”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *