Tzw. dieta pudełkowa to stosunkowo nowy koncept, który w Polsce bardzo szybko zyskał dużą popularność. Dziś w każdym większym mieście działa co najmniej kilka firm dostarczających pod drzwi gotowe posiłki na cały dzień i coraz więcej osób docenia dietetyczny catering. Ceny tego typu usług są zróżnicowane, ale wcale nie tak wysokie, jak można by sądzić! Sprawdź, ile w praktyce kosztuje dieta pudełkowa i czy opłaca się na nią zdecydować.

Dieta pudełkowa – na czym to polega? Dlaczego warto?

Idea stojąca za cateringiem dietetycznym (dietą pudełkową) jest prosta. To całodzienny zestaw starannie skomponowanych i świeżo przygotowanych posiłków dostarczanych do odbiorcy każdego ranka. To usługa stworzona początkowo z myślą o osobach dbających o linię – gotowe posiłki o ustalonej kaloryczności i zbilansowanych mikro- oraz makroskładnikach to najprostszy sposób na zdrowe odżywianie i oparcie się pokusom. Eliminuje to również trudności związane z komponowaniem jadłospisu czy liczeniem kalorii. Ponadto catering dietetyczny nie wymaga gotowania, dzięki czemu oszczędza mnóstwo czasu i stanowi idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie radzą sobie w kuchni lub po prostu nie lubią „stać przy garach”.

Obecnie jednak catering dietetyczny to wygodne rozwiązanie niemal dla każdego. Oferty firm proponujących tego typu usługi obejmują nie tylko diety odchudzające! Dostępne są też np. jadłospisy dla sportowców i osób ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi – m.in. cukrzycą, insulinoopornością, nietolerancjami i alergiami pokarmowymi, celiakią itp. Można również zdecydować się na jedną z popularnych diet – np. wegetariańską, wegańską, ketogeniczną, paleo, South Beach czy śródziemnomorską. Popularność diet pudełkowych sprawiła, że ich oferta bardzo się poszerzyła, a ceny zmalały!

Catering dietetyczny – cennik

Ile kosztuje catering dietetyczny? Cennik jest ustalany indywidualnie przez każdą firmę. Dostępne są zarówno oferty, które można uznać za drogie, jak i te bardzo przystępne cenowo. Co istotne, nie zawsze cena diety pudełkowej jest wprost proporcjonalna do jakości! Duża konkurencja na rynku sprawia, że znalezienie przystępnego cenowo, smacznego i przygotowywanego z jakościowych produktów cateringu nie powinno być szczególnie trudne.

Jeśli chodzi o dietetyczny catering, ceny najczęściej oscylują w okolicy kilkudziesięciu złotych za dobę. Zależą nie tylko od wybranego usługodawcy, ale również od rodzaju diety i wybranej kaloryczności. Na niższą cenę zwykle można również liczyć, jeśli zamawia się posiłki od razu na dłuższy okres (np. na miesiąc z góry). W przypadku minimalnej kaloryczności i standardowego jadłospisu można zapewnić sobie 5 posiłków dziennie już za cenę ok. 35 zł dziennie lub niższą. W przypadku wyższej kaloryczności i diet specjalistycznych (np. sportowych, keto, dla alergików), cennik diety pudełkowej zwykle jest wyższy, a usługa kosztuje nawet 60-80 zł za jeden dzień.

Dietetyczny catering – ceny i opłacalność

Pozostaje postawić sobie pytanie: czy to się opłaca? Jeśli chodzi o dietetyczny catering, ceny mogą na pierwszy rzut oka wydawać się wysokie, ale trzeba również pamiętać, z ilu wydatków można zrezygnować dzięki skorzystaniu z tej usługi. Jeśli do tej pory jadałeś głównie „na mieście”, dieta pudełkowa pozwoli Ci wręcz zaoszczędzić, jednocześnie dbając o Twoje zdrowie. Z kolei rezygnując z gotowania, możesz zaoszczędzić pieniądze, które normalnie byłyby przeznaczone na zakupy produktów spożywczych. Redukujesz również zużycie prądu czy gazu do gotowania i wody oraz detergentów do zmywania, a także benzyny, jeśli do sklepu zazwyczaj wybierasz się samochodem. Nie można też zapominać o zaoszczędzonym czasie, który dzięki diecie pudełkowej można poświęcić na dowolne czynności – począwszy od błogiego lenistwa, poprzez spędzanie czasu z rodziną czy sport, aż po pracę, która przyniesie Ci dodatkowy zarobek. Czy zatem catering dietetyczny się opłaca? W wielu przypadkach tak! Szczególnie jeśli znajdziesz firmę, której cennik nie przeraża i która proponuje smaczne, wysokiej jakości posiłki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *