Dieta dla zapracowanych – jak dziwnie to brzmi! Nieco mniej dziwnie się robi, gdy zdamy sobie sprawę z tego, że coraz więcej ludzi po prostu nie ma czasu na gotowanie. W pracach spędzamy znaczną część dnia, a do domu wracamy zmordowani. Trudno wtedy myśleć o przygotowaniu zdrowego obiadu. Jemy więc na mieście albo korzystamy z niezdrowych przekąsek. Czy da się to zmienić?

Szybki tryb życia nie musi być niezdrowy

Brak czas na gotowanie najczęściej oznacza, że odżywiamy się niezdrowo. Nawet, jeśli staramy się, aby posiłki spożywane na mieście były dobrej jakości, to rzadko nam się to udaje. Poza tym zapracowani ludzie wybierają raczej szybką przekąskę w domu niż porządny obiad poza nim.

Wpadamy zatem w błędne koło. Wielu nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że wyjście z niego jest jak najbardziej możliwe. Ba, zapracowane osoby mogą odżywiać się zdrowo, nie wchodząc nawet do kuchni!

Catering dietetyczny pod Twoje drzwi

Nie masz czasu na gotowanie, ale mimo to chcesz odżywiać się zdrowo, regularnie i mieć pewność, że to, co spożywasz, posiada wszystkie niezbędne składniki odżywcze? Wbrew pozorom to możliwe!

Idealną opcją dla zapracowanych ludzi jest catering dietetyczny, tzw. dieta pudełkowa. To jedyny sposób na pożywny jadłospis bez wchodzenia do kuchni. Wystarczy, że zamówisz dany pakiet na stronie firmy zajmującej takim cateringiem. Musi być to jednak marka, która dowozi jedzenie na terenie Twojego miejsca zamieszkania, czyli znajdziesz ją, wpisując w wyszukiwarkę np. dieta pudełkowa Łódź. Po wybraniu oferty ustalasz szczegóły dowozu i to wszystko! Nie martwisz się zakupami czy brakiem czasu na gotowanie. Dostawca codziennie przywozi Ci posiłki na cały dzień!

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Catering dietetyczny jest przygotowany przez profesjonalistów, którzy wiedzą, jak zaplanować posiłki, aby jadłospis był bogaty w wartości odżywcze i spełniał swoje zadanie. Odpowiadając więc na pytanie, tak – dieta pudełkowa jest zdrowa. To też pewność, że nie osiągniesz efektu jojo (w przypadku diety odchudzającej).

Inne wskazówki dla zapracowanych

Pamiętaj, że dieta pudełkowa – choć to właśnie ten sposób odżywiania polecamy zapracowanym – nie jest jedynym wyjściem. Jeśli nie masz czasu na gotowanie, zawsze możesz wypróbować kilku innych trików.

  • Planuj swój jadłospis kilka dni do przodu i w ten też sposób przygotuj posiłki, np. w niedzielę rób obiad na następne trzy dni.
  • Przygotuj potrawy, które nie wymagają wiele czasu i właściwie “robią się same”. Będą to wszystkie dania jednogarnkowe albo np. spaghetti czy tortilla.
  • Jeśli jesz na mieście, miej pewność, że wybierasz zdrowe dania i orientuj się w ich jakości. Czy zostały przygotowane ze świeżych produktów?

Podsumowując, dieta dla zapracowanych może być zdrowa, pyszna i dobrze rozplanowana – wystarczy wybrać catering dietetyczny. Gdy jednak nie jest to w naszych możliwościach lub zwyczajnie się wahamy, nie musimy panikować. Nawet bez czasu na gotowanie można się lepiej odżywiać. Zatem do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *