Wiele osób, które zaczynają swoja przygodę z regularnymi treningami zastanawiają się jak skutecznie ćwiczyć aby osiągnąć satysfakcjonujące nas rezultaty. Dotyczy to szczególnie osób, które chcą ćwiczyć mięśnie brzucha. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak prawidłowo robić brzuszki.

Jak ćwiczyć brzuszki?

Brzuszki proste technicznie są najłatwiejsze ale to skośne dają najlepsze efekty. Warto zatem poznać najskuteczniejsze techniki ćwiczeń aby jak najszybciej widzieć rezultaty. Jak poprawnie robić brzuszki? Odpowiadając na to pytanie warto poznać rodzaje ćwiczeń, które możemy wykonywać.

Brzuszki proste należy wykonywać na podłożu średnio miękkim, może t być mata do ćwiczeń, koc lub dywan. Nogi powinny być ugięte w kolanach a stopy oparte o podłogę. Dłonie za głową ale nie splecione. Pamiętaj aby odcinka lędźwiowego nie odrywać w ogóle od podłoża. Podczas robienia brzuszków pamiętaj o trzymaniu napiętego brzucha.

Brzuszki skośne są ćwiczeniami bez których nie uda się uzyskać płaskiego brzucha. Skosy wzmacniają mięśnie skośne i poprzeczne. To od ich kondycji zależy wygląd naszego brzucha. Pozycja wyjściowa jest taka sama jak przy brzuszkach prostych. Stopę jednej nogi oprzyj o kolano drugiej nogi, pamiętaj aby lędźwie były przyklejone do podłoża. Razem z wydechem napnij brzuch i oderwij łopatki od podłogi i skręć tułów tak aby łokciem dotknąć przeciwnego kolana. Przy wdechu opuść tułów.

Co daje prawidłowe robienie brzuszków?

Jeżeli robimy brzuszki regularnie oraz w odpowiedni sposób, to efekty będą dość szybko widoczne. Pamiętajmy jednak aby trening połączyć z odpowiednią dietą. Tylko wtedy efekt ćwiczeń będzie widoczny i zadowalający.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *