Jeśli mamy kilka zbędnych kilogramów, które chcielibyśmy zrzucić to każdy moment jest dobry aby je zrzucić. Najczęściej jednak szukamy szybkiego sposobu gdyż nie możemy sobie pozwolić na długotrwałe diety z powodu na przykład zbliżających się wakacji czy ważnej imprezy. Podpowiemy co jeść żeby szybko schudnąć.

Jak jeść żeby schudnąć?

O sylwetkę jak i o swoje zdrowie powinniśmy myśleć cały czas ale zdarza się nagła zmiana trybu życia uniemożliwia nam regularne treningi dlatego też staramy się utrzymać wagę stosując dietę. Ważne jest aby jeść w sposób regularny i co najważniejsze nie podjadać między posiłkami. Pamiętajmy by jeść powoli, dokładnie przeżuwając. Warto ograniczyć tłuszcze i cukry ale nie odstawiajmy ich całkiem. W czasie diety możemy jeść właściwie wszystko ale musimy pamiętać o umiarze. Gotując posiłki, zamiast smażyć lepiej będzie dla naszego organizmu jak potrawę upieczemy lub ugotujemy na parze. Pamiętajmy też, że najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie. Dostarczamy w ten sposób organizmowi potrzebnej energii i nie będzie się jej w ciągu dnia domagał. Dzięki temu unikniemy gwałtownych spadków cukrów.

Czego unikać w posiłkach podczas odchudzanie

  • Tłuszcze – zwłaszcza ten zawarty w czipsach, czekoladzie. Produkty typu light może i mają mniejszą zawartość tłuszczu ale nadrabiają ilością cukru.
  • Nabiał – jest niezbędny w naszej diecie ale pamiętajmy aby wybierać ten o małej zawartości tłuszczu.
  • Cukier – dużą zawartość cukru ma pieczywa, makarony, płatki zbożowe. Zrezygnujmy również ze słodzików gdyż właściwie powoduje takie same reakcje jak cukier.

Aby dieta przyniosła pożądane rezultaty musimy sobie odpowiedzieć na pytanie co jeść żeby schudnąć. Ważne jest by nie eliminować i nie stosować restrykcyjnej diety. Nic nam to nie da a nasz organizm nie będzie zaopatrzony w odpowiednią dawkę witamin i mikroelementów. Pamiętajmy, że skuteczna dieta odchudzająca ma nam pomóc a nie zaszkodzić więc warto dobrze przeanalizować swój tryb życia a także zrobić podstawowe badania krwi aby wykluczyć choroby. Jeżeli boimy się, że sobie nie poradzimy z doborem odpowiednio zbilansowanych posiłków możemy skorzystać z pomocy dietetyka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *