Często jest tak, że nasza skóra po odchudzaniu staje się obwisła i nieatrakcyjna. Dzieje się tak zazwyczaj w momencie szybkiego chudnięcia oraz w momencie zrzucenia dużej ilości kilogramów. Podpowiemy co robić aby problem wiszącej skóry po odchudzaniu dotyczył nas w jak najmniejszej skali.

Obwisła skóra po odchudzaniu – jak powstaje?

Głównym powodem tego problemu jest nierozważne zrzucanie wagi. Kiedy redukujemy naszą wagę, skóra musi mieć czas na regenerację. Zazwyczaj jest jednak tak, że chcemy szybko stracić zbędne kilogramy a w następstwie nasza skóra nie nadąża z regeneracją. Jest to powód dla którego nie powinniśmy stawiać na szybkość efektów diety a na jakość. Nie popadajmy w paranoje i nie stosujmy szybkich cudownych diet. Innym powodem jest duża ilość kilogramów, które straciliśmy. Często w tym wypadku potrzebna jest pomoc specjalisty z zakresu medycyny estetycznej.

Domowe sposoby na obwisłą skórę

Aby pomóc skórze zregenerować się po odchudzaniu możemy wypróbować kilka sposobów:

  • uprawiaj sport – nie tylko pomoże Ci schudnąć ale również ujędrnia skórę.
  • krem ujędrniający – stosuj go regularnie, nie oczekuj efektów pokazanych na reklamie ale z pewnością składniki zawarte w takim kremie pomogą. Dobrym efektem cieszą się produkty dla kobiet w ciąży i o ciąży.
  • masuj skórę szorstką szczotką i pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu
  • pamiętaj o dobrym ukrwieniu – staraj się brać naprzemienny prysznic z zimnej i bardzo ciepłej wody
  • nawadniaj organizm
  • jedz dużo owoców i warzyw
  • staraj się nie korzystać z solarium
  • nie pal papierosów i nie pij alkoholu

Co robić aby nie mieć obwisłej skóry?

Jeśli planujesz zmianę nawyków żywieniowych aby schudnąć i nie martwić się obwisłą skórą musisz pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim pamiętaj o umiarkowanym tempie chudnięcia czyli od 0,5 kg do 1 kg tygodniowo. Pamiętaj również o aktywności fizycznej, która jest niezbędna przy odchudzaniu. Jeśli Twoja waga wyjściowa jest wysoka to skonsultuj z lekarzem, jakie ćwiczenia możesz robić i od nich zacząć swoją przygodę z gubieniem kilogramów. Poza tym pamiętaj o odpowiednim nawadnianiu i masażach a obwisła skóra pod odchudzaniu, nie będzie Twoim problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *