Coraz więcej osób czy to w Polsce czy na świecie, ma problemy z nadwaga. Często problem ten wynika z uzależnienia się od jedzenia słodyczy. Jak powstrzymać się od jedzenia słodyczy? Oto kilka sposobów, które wspomogą Cię w walce z uzależnieniem:

  1. Ogranicz spożywanie cukrów w pokarmach. Nie tylko czekolada, czy baton posiada w sobie cukier. Aktualnie całe mnóstwo produktów dostępnych w sklepach posiada w swoim składzie cukier. Im więcej go spożywasz tym większa masz ochotę na kolejne słodkości.
  2. Zmień swoją dietę – zacznij zdrowo się odżywiać, zwiększ ilość spożywanych posiłków a zmniejsz ich porcję. W ten sposób dostarczając zdrowe pokarmy w częstych a małych ilościach zapewnisz swojemu organizmowi stały przypływ energii i zmniejszyć chęć na podjadanie w międzyczasie.
  3. Słodzisz gorące napoje? Zminimalizuj ilość łyżeczek z np 2 na 1, lub całkowicie zastąp ja np miodem. Świetnym rozwiązaniem jest również np wypicie mięty czy owocowej herbaty, która sama w sobie jest już słodka.
  4. Nie kupuj słodkości do domu. Nie masz ich pod ręką to ich nie zjesz.
  5. Robiąc zakupy unikaj działów ze słodyczami.
  6. Jeśli cierpisz na nadmierny apetyt na słodkie – spróbuj zamienników, zamiast czekolady, zjedz owoc, lub wypij szklankę soku z przetartych owoców i warzyw. Jeśli ten sposob nie działa to spróbuj zjeść pełnowartościowe ciastko ze zbożami, które dostarczy Ci energii. Pamiętaj jednak, że takie działanie powinno mieć jedynie charakter przejściowy.
  7. Często pada pytanie “jak powstrzymać się od jedzenia”? Jesteś głodny – wypij szklankę wody, częściowo zapełni Ci żołądek. Wciąż chcesz coś zjeść? Zajmij się czymś co lubisz robić. Jeśli skupisz się na czymś ciekawym, to łatwiej zapomnisz o małym głodzie.
  8. Bądź bardziej aktywny fizycznie – im więcej ćwiczysz, tym Twój organizm lepiej się czuje i mniej woła Cię o przekąski.
  9. Wzbogać swoją dietę o większą ilość białka – często za mała jej ilość w organizmie powoduje chęć podjadania.
  10. Kup w aptece chrom – ułatwia on walkę z podjadaniem słodyczy, ponieważ jego spożywanie reguluje poziom glukozy we krwi. Pamiętaj jednak by używać go zgodnie z zaleceniami z recepty, ponieważ w większej ilości może być niebezpieczny dla organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *