Nie masz czasu na komponowanie specjalnej diety? Chcesz odżywiać się zdrowo i chudnąć? Sprawdź nasze wskazówki dietetyczne, które pozwolą ci prowadzić zbilansowaną dietę nawet wtedy, gdy jesteś zabiegana!

Zacznij od śniadania 

Wiele zabieganych osób nie je śniadania, ponieważ mówi, że po prostu nie ma na nie czasu. Jednak śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, dlatego warto znaleźć na niego kilka minut. Posiłek można przygotować jeszcze poprzedniego dnia, aby nie tracić czasu o poranku. Owsianka, kanapka czy serek z warzywami lub owocami dostarczą energii na najbliższe godziny.

Zadbaj o zdrowe przekąski

W pracy często lubisz podjadać, ale twoje przekąski nie są zbyt zdrowe? Zamiast chipsów, batoników czy cukierków warto mieć pod ręką zdrowe przekąski, na przykład owoce świeże albo suszone, garść orzechów, batoniki musli, które mają mniej cukru i tłuszczów, a przy tym są pełne zdrowej energii.

Zjedz w pracy coś ciepłego

W przerwie w pracy warto zjeść również coś ciepłego. Może być to przygotowany w domu posiłek albo jedzenie zamówione z restauracji albo firmy cateringowej. Obecnie bardzo popularna jest tak zwana dieta pudełkowa, która bazuje na zdrowych posiłkach dostarczanych każdego dnia do klienta. To bardzo dobry wybór dla zabieganych, ale musimy liczyć się wtedy z dość wysokim kosztem.

Skorzystaj z pomocy dietetyka

Jeśli chcesz zdecydować się na wprowadzenie kompleksowej diety mającej na celu schudnięcie i poprawę swojego stanu zdrowia, nie musisz przygotowywać jej samodzielnie. Warto skorzystać z pomocy ekspertów w tej dziedzinie – dietetyków. Konsultacje dietetyczne obecnie dostępne są nie tylko w gabinetach dietetyków, ale też on-line, na przykład w serwisie Konsultexpert. Serwis Konsultexpert pozwala na prowadzenie czarów i wideo rozmów. Dzięki temu pomoc można otrzymać bez wychodzenia z domu – to oszczędność czasu i pieniędzy!

Pij dużo wody

Aby dieta była jeszcze zdrowsza, nie możemy zapominać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Najlepiej w ciągu całego dnia dostarczać mu około 2 litrów płynów, które mogą mieć postać wody niegazowanej, zup, koktajli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *