W okresie jesienno zimowym łatwo o przeziębienie i grypę. Podpowiemy jak domowe sposoby na przeziębienie i grypę mogą pomóc w walce o zdrowie.

Przeziębienie – jak wyleczyć domowymi sposobami

Pojawia się powoli a rozwija stopniowo. Przebiega dużo łagodniej niż grypa a gorączka nie jest zbyt wysoka. Zazwyczaj przeziębieniu towarzyszy katar. Niejednokrotnie ma związek z pogodą. Stosując odpowiednie metody leczenia możemy uniknąć konsultacji z lekarzem.

Grypa czy przeziębienie – jak rozpoznać?

Grypa natomiast objawia się wysoką gorączką, uczuciem rozbicia, niezdolnością do pracy oraz wysiłku fizycznego. Częstym objawem jest ból mięśni. Jeżeli początkowe objawy jasno wskazują na grypę warto zasięgnąć porady lekarza, który zastosuje odpowiednie leczenie. Pamiętajmy, że nieleczona lub źle leczona grypa niesie wiele konsekwencji dla naszego zdrowia.

Domowe sposoby leczenia przeziębienia

Istnieją na przeziębienie domowe sposoby na walkę z nim. Istnieje szereg sposobów na przeziębienie, które można zastosować w domu jeszcze przed wizytą u lekarza.Możemy spotkać też wiele mitów dotyczących leczenia Jednym z nich jest picie ciepłej herbaty z sokiem malinowym. Istnieje przekonanie, że również herbata z cytryną jest pomocna przy przeziębieniu ze względu na dawkę witaminy C, która zawiera. Jednak jest to mit gdyż witamina C ginie pod wpływem ciepła. Można w zamian za to pić sok z cytryny ze schłodzonymi napojami.

Warzywa i owoce w walce z przeziębieniem

Najlepszą pomocą przy przeziębieniu są warzywa i owoce. Zimą warto jeść suszone winogrona, jabłka i banany. Warto wspomóc się chrzanem, który zawiera witaminy A, B, C oraz związki bakteriobójcze. Trzeba pamiętać jednak o odpowiednim dawkowaniu gdyż może spowodować podrażnienie błon śluzowych. Na katar dobrym sposobem są inhalacje. Wystarczy do miski z gorącą wodą wsypać garść kwiatów rumianku i wdychać przez kilka minut. Na kaszel pomoże nam syrop z cebuli i czosnku jak i ciepłe mleko z miodem i masłem. Działają łagodząco oraz bakteriobójczo. Na przeziębienie domowe sposoby leczenia są często pierwszym ratunkiem jeszcze przed zasięgnięciem porady lekarza. Pamiętajmy jednak aby kontrolować swój stan zdrowia i poprosić o pomoc gdy objawy się pogarszają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *