Efekty aerobicznej 6 weidera można bardzo szybko zauważyć pod warunkiem, że naszych mięśni nie przykrywa warstwa tłuszczu. Mając oponkę na brzuchu nie liczmy na widoczne efekty po siedmiu dniach ćwiczeń. Niestety jak każda popularna forma ćwiczeń może dawać skutki uboczne. Poniżej przedstawimy pozytywne jak i negatywne efekty jakie daje szóstka weidera.

6 weidera – efekty

Zdania na ten temat wśród trenerów są mocno podzielone. Efekty ćwiczeń zależą w głównej mierze od ćwiczącego. Od jego zaangażowania i samozaparcia. Trzeba mieć też dużo czasu co czasem nie jest zależne od nas. Trening zakłada 42 rodzaje ćwiczeń a czas ich wykonania z każdym dniem się zwiększa co w rezultacie w ostatnich dniach treningu daje ponad 40 minut ćwiczeń tylko na jedną partię. Co ważne wykonujemy ćwiczenia codziennie co może być problemem zarówno dla ćwiczących regularnie jak i dla tych, którzy nie mają na co dzień do czynienia z treningami. Dzięki ćwiczeniom wyrzeźbisz brzuch ale należy pamiętać, że nie są to ćwiczenia na pozbycie się tkanki tłuszczowej.

Aby mieć tak zwany “kaloryfer” musimy najpierw pozbyć się tłuszczu z tej partii ciała. 6 weidera głównie skupia się na mięśniach prostych brzucha ze względu na to iż większość ćwiczeń dotyczy tylko tej partii mięśni pomijając właściwie mięśnie skośne. Podczas wykonywania ćwiczeń możemy nadwyrężyć kręgosłup ponieważ wymagają od nas oderwania łopatek oraz unoszeniu nóg.

Efekt końcowy po 6 weidera

Pamiętajmy również, że wykonując 6 weidera nasze mięśnie przyzwyczajają się do treningu co przyczynia się do tego, że efekty nie są spektakularne. Lepszym efektem od 6 weidera będzie stosowanie różnych metod treningowych aby pobudzić mięśnie oraz spalić tkankę tłuszczową.

Po skończonym całym cyklu ćwiczeń czyli po 42 dniach jeżeli nie mieliśmy zbędnej tkanki tłuszczowej oraz ćwiczyliśmy zgodnie z założeniami treningu możemy pochwalić się widocznym efektem lub wręcz odwrotnie – przetrenowaniem mięśni. Każdy mięsień potrzebuje regeneracji. Dla brzucha są to minimum dwa dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *