Płyny do płukania ust posiadają obecnie wielu zwolenników, jednak ciągle wielu konsumentów nie korzysta z tych preparatów do higieny jamy ustnej. Część osób nie zdaje sobie sprawy, jakie korzyści niesie ze sobą ich systematyczne stosowanie, najlepiej dwa razy dziennie. A okazuje się, że zarówno dentyści, jak i higienistki stomatologiczne zdecydowanie rekomendują, aby płyny do płukania jamy ustnej włączyć do codziennej higieny.

Jakie jednak są konkretne zalety korzystania z płynu do płukania ust? Okazuje się, że jest ich całkiem sporo i poza pozytywnym oddziaływaniem na nasz codzienny komfort życia mają dobroczynne działanie także na kondycję naszych zębów oraz dziąseł. Płyn do płukania ust będzie świetnie dopełniał regularne mycie zębów, a także ich codzienne nitkowanie.

Wyraźna redukcja płytki nazębnej oraz kamienia

Płytka nazębna każdego dnia osadza się na naszych zębach i dziąsłach. Nieusuwana przez długi czas będzie narastać, co doprowadzi do powstawaniu kamienia nazębnego. A od tego już tylko krok do pogorszenia się odcienia szkliwa czy też problemów z nadwrażliwością. Jeśli więc mamy problem z nadmiernym osadzaniem się płytki nazębnej, codzienne płukanie ust specjalistycznym płynem jest absolutną koniecznością. W efekcie nasze zęby pozostaną dłużej śnieżnobiałe, a wizyty u dentysty w celu usuwania kamienia staną się coraz rzadsze.

Zdrowe zęby i dziąsła dzięki lepszej higienie

Wypłukanie jamy ustnej płynem po umyciu zębów oraz użyciu nici dentystycznej może wspomóc doczyszczenie trudno dostępnych miejsc, takich jak bardzo wąskie przestrzenie międzyzębowe. W efekcie uchronimy się przed próchnicą, która mogłaby tworzyć się właśnie na stykach zębów. Nawet jeśli włączymy do codziennej higieny nitkowanie, miejsca te jest dość trudno doczyścić. Działanie płynu do płukania ust docenią również osoby noszące stałe aparaty ortodontyczne, przy których dokładnie usunięcie wszystkich resztek jedzenia z przestrzeni pod aparatem, jest szczególnie utrudnione.

Mniej bakterii oraz świeższy oddech na dłużej

Dzięki swojemu działaniu antybakteryjnemu, dobry płyn do jamy ustnej usuwa również gromadzące się w przestrzeniach międzyzębowych bakterie, z którymi nie poradzi sobie pasta do zębów. A zredukowana ilość bakterii pociąga za sobą odświeżony oddech na zdecydowanie dłużej, niż tylko po samym szczotkowaniu. Efekty wypłukania ust wysokiej klasy płynem, utrzymują się nawet do 24 godzin, bo właśnie tak długo utrzymuje się wyraźnie świeższy oddech.

Dowiedz się więcej na listerine.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *