Alergicy powinni ze szczególną uwagą wybierać kołdry, poduszki i tekstylia. W tym artykule podpowiemy, jak kupić odpowiednie poszewki i pościel, by mimo uczulenia i alergii, nie tracić komfortu w czasie snu. Ponadto polecimy najlepsze sklepy, w których można kupić te przedmioty w najwyższej jakości i z najlepszych materiałów.

Jaka kołdra dla alergika?

Najważniejsze w kołdrze dla osoby, która cierpi na alergię, jest wypełnienie okrycia. Powinno być wykonane z materiałów, które nie potęgują alergii, tylko wręcz przeciwnie. Dlatego kołdra antyalergiczna jest najlepszym wyborem. Najczęściej przyczyną uczulenia są roztocza. Gromadzą się w środku kołder, poduszek, materacy i dywanów. Mogą nie tylko powodować intensywne reakcje alergiczne, ale również problemy z zasypianiem. Dlatego najważniejsze w zwalczaniu alergii, jest wymienienie wszystkich dotychczasowych poduszek i okryć.

Sypialnia urządzona z myślą o alergiku

Jeśli chcesz, by Twoja sypialnia była oazą bezpieczeństwa i wygodnego snu, musisz wprowadzić do niej klika zmian. Dzięki temu alergia może zniknąć lub chociaż nie będzie tak intensywna i nasilona.

Po pierwsze, dobrze jest wyrzucić z sypialni dywany, wykładziny i chodniki. Po drugie, warto wymienić materiałowe firany i zasłony na rolety zewnętrze, wewnętrzne albo żaluzje. Najwięcej roztoczy gromadzi się w materiałach, dlatego ograniczenie ich w sypialni to najlepszy pomysł, by nie narażać alergika na atak roztoczy. Po trzecie, kołdry, poduszki i materac wymień na antyalergiczne odpowiedniki. Możesz także zmienić poszewki na jedwabne lub bawełniane i często wymieniać je na świeże. Pamiętaj, że chcąc pozbyć się roztoczy, warto prać sypialniane tekstylia w 90° i używać specjalnych detergentów.

Materac dla alergika

Chcąc zagwarantować sobie spokojny i higieniczny sen, w pierwszej kolejności powinno pomyśleć się o materacu. To na nim znajdują się najważniejsze części ciała w czasie snu – kręgosłup, kark, głowa i mięśnie. Materac dla alergika musi mieć lateksowy, antyalergiczny wkład. Dobrze, by był na niego założony pokrowiec, który można ściągnąć i wyprać w wysokiej temperaturze. Wypełnienie materaca, to także niebagatelna sprawa. Najlepiej jeśli wkład podłoża będzie dopasowywał się do ciała w czasie snu. To odciąży nie tylko kręgosłup, ale i mięśnie.

Gdzie kupić wysokiej jakości pościel?

Znalezienie wysokiej jakości tekstyliów do sypialni to nie lada wyzwanie. W czasach, kiedy rządzi poliester i wiskoza, musimy się naprawdę natrudzić. Dlatego warto kupować u sprawdzonych producentów, którzy nie ukrywają składu i sposobów wytwarzania swoich towarów. Jednym z nich jest na przykład Expert Snu: https://expertsnu.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *