Przeziębienie w ciąży jest dość problematyczne ze względu na to iż nie wszystkie leki, które szybko pomagają ciężarne mogą stosować. Podpowiemy jak leczyć przeziębienie w ciąży

Lekarstwa na przeziębienia a ciąża

Pierwszym odruchem przy przeziębieniu jest sięgnięcie po lekarstwa, które zazwyczaj stosujemy w tego typu przypadkach, musimy jednak pamiętać, że nie każdy lek ogólnie dostępny jest wskazany dla ciężarnej. W I trymestrze nie powinno się przyjmować żadnych leków bez konsultacji z lekarzem ze względu na rozwój płodu i możliwość jego uszkodzenia niektórymi składnikami leku. W następnych trymestrach to ryzyko już spada ale może doprowadzić do poronienia lub przedwczesnego porodu. W wyjątkowych sytuacjach lekarz może zalecić antybiotyk ale pod warunkiem gdy choroba może przynieść więcej problemów niż podanie leku.

Domowe sposoby leczenia przeziebienia podczas ciąży

W takim razie co na przeziębienie w ciąży? Skupmy się raczej na naturalnych i domowych sposobach. Przeziębienie zazwyczaj zaczyna się od kataru. Zacznijmy od cebuli i czosnku. Świetnie działają już od samego początku przeziębienia a ich skład równa się składowi antybiotyku ponieważ zawierają fitoncydy. Przy silnym katarze pomaga wąchanie chrzanu gdyż jego zapach ma działanie bakteriobójcze. Można też dodawać 2-3 łyżki chrzanu do potraw. Ważne jest aby spożywać dużą dawkę witaminy C. Najlepszym źródłem są cytrusy
Nie stosuj żadnych kropli do nosa gdyż mogą zaszkodzić dziecku, lepiej sięgnąć po wodę morską lub sól fizjologiczną. Można również robić inhalacje z ziół lub zastosować maść majerankową.

Kaszel w czasie ciąży

Kaszel jest bardzo niebezpieczny w ciąży. Jeżeli jest bardzo uciążliwy skonsultuj się z lekarzem. Domowymi sposobami również można go zwalczyć. Na suchy kaszel pomoże roztwór z siemienia lnianego lub mieszanka soku z cytryny z oliwą z oliwek. Jeżeli ziołowe napary wzbudzają u Ciebie odruchy wymiotne po prostu połóż się do łóżka. Ciepło pomaga w produkcji śluzu i jego wydalaniu. Kaszel mokry łatwo można pokonać syropem z cebuli i miodu.

One Reply to “Jak leczyć przeziębienie w ciąży”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *