Ferie zimowe na horyzoncie dopiero za rok. Jeżeli jednak należysz do amatorów śnieżnych szaleństw, nie musisz czekać tak długo, aby znowu zagościć na stoku. Prawda jest taka, że sezon zimowy, narciarski, trwa tak długo, jak długo na stokach znajduje się śnieg. O ile w Polsce może być z tym różnie, o tyle na przykład w Alpach, na śniegu możesz poszusować przez praktycznie cały rok. Dodatkowo wyjazdy w okresie marca i kwietnia wiążą się z wieloma pozytywnymi aspektami. Dlaczego warto wyjechać na narty poza sezonem? Zapraszamy do lektury.

Wiosna w Alpach

Marzec i kwiecień to miesiące, w których dzień staje się coraz dłuższy, słońce świeci mocniej, a w Alpach wciąż znajduje się zazwyczaj dużo śniegu. Czy można wyobrazić sobie piękniejsze połączenie? Dodając do tego mroźne noce i chłodne poranki możemy być pewni, że warunki na stoku będą po prostu perfekcyjne. Nie jest to jednak główna zaleta związana z wyjazdem na narty poza sezonem. Pamiętaj, że większość amatorów zimowych szaleństw, wyjeżdża poszaleć na stoku głównie w okresach zimowych i w trakcie ferii. Decydując się na wyjazd w marcu lub kwietniu unikniesz największych tłumów. Wiąże się z tym krótkie oczekiwanie w kolejce do wyciągu, mniejszy ruch na stoku, ale również więcej miejsc w restauracjach i hotelach.

Niższe cena

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść wyjazdów poza sezonem, jest cena. Należy jednak pamiętać, że zależy ona od miejsca, w którym chcemy wypocząć. Zróżnicowanie kosztów w Alpach może być duże niemniej cena poza sezonem będzie albo niższa, albo może zawierać dodatkowe atrakcje. Przykładem może być skipass w cenie wypoczynku, który umożliwi nam korzystanie z kilku wyciągów narciarskich. Wiele miejsc proponuje również voucher na busy, dowożące klientów wprost pod wyciąg.
Oprócz niższej ceny warto wspomnieć również o większej ilości miejsc w hotelach, obiektach wypoczynkowych lub pensjonatach. Przebierając w wielu ofertach, możemy natknąć się na promocję, o które trudno w okresie ferii, czyli największego oblężenia turystycznego w Alpach.

Zwiedzaj swobodnie

Ostatnią zaletą wypoczynku w Alpach poza sezonem, jest mnogość atrakcji turystycznych, które ze względu na mniejszą ilość turystów nie są tak oblegane. Zmniejsza się dzięki temu czas oczekiwania na zwiedzanie, a większa swoboda pozwala na dokładne zapoznanie się z eksponatami w pobliskich muzeach i skansenach.

Podsumowanie

Jeżeli po lekturze tego tekstu, nadal zastanawiasz się, czy wyjazd w Alpy na narty poza sezonem jest dobrym rozwiązaniem, zapoznaj się z krótkim podsumowaniem zalet związanych z takim wyjazdem.

  • Mniej ludzi na stokach i wyciągach.
  • Mniejsze korki na autostradach i drogach dojazdowych do ośrodków.
  • Wypoczynek w ciszy i spokoju.
  • Niższa cena lub dodatkowe atrakcje.
  • Większa dostępność hoteli, pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *