Trening EMS – trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni jest idealnym kompromisem pomiędzy aktywnością fizyczną, a brakiem czasu. Jego niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że cały trening prowadzony przez doświadczonego trenera personalnego trwa jedyne 30 minut.

Trening EMS – dla kogo?

Naturalnie zatem nasuwa się pytanie: dla kogo w głównej mierze dedykowana jest ta forma treningu?

Dla osób zabieganych, które nie mają czasu na to, by spędzać godziny na siłowni. W Studio Bodybar na Mokotowie trening EMS ćwiczą głównie osoby z pobliskich biurowców, które przed pracą lub po odwiedzają nasze studio.

Dodatkowa wygoda związana z treningiem EMS jest taka, że poza obuwiem sportowym nie potrzebujemy żadnego dodatkowego stroju, czy gadżetów. Zarówno strój, ręcznik jak i wodę zapewniamy podczas treningu EMS w Studio Bodybar na warszawskim Mokotowie.

Istotnym jest jednak, aby zrozumieć także, że trening EMS, to idealna forma treningu dla:

1. Osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze sportem

Trening EMS dedykowany jest zarówno osobom, które miały już do czynienia ze sportem, jak też tym, które nigdy nie ćwiczyły regularnie ani wyczynowo. Fakt iż podczas treningu wykonywane są jedynie podstawowe ćwiczenia pod okiem doświadczonego trenera personalnego, który konroluje każdy wykonywany przez nas ruch, sprawia że ćwiczyć może praktycznie każdy.

2. Osób po kontuzjach i urazach

Trening dedykowany jest zarówno dla osób po kontuzjach czy urazach, jak i dla osób w pełni aktywnych fizycznie. Fakt, iż trening EMS nie obciąża stawów i dodatkowo wzmacnia mięśnie głębokie, sprawia, że osoby po kontuzjach, wręcz powinny wybierać taką formę treningu.

3. Osób w dojrzałym wieku – nie istnieje górna granica wieku aby trenować z EMS

Nie istnieje także górna granica wiekowa, która stanowiłaby przeciwwskazanie przed ćwiczeniem z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni.

Jakie są przeciwwskazania do uczęszczania na trening EMS?

Z treningu EMS nie powinny korzystać kobiety w ciąży, jednak już miesiąc po naturalnym porodzie i trzy miesiące po cesarskim cięciu można (po wcześniejszej konsultacji z lekarzem) zacząć uczęszczać na tę formę treningu.

Z treningu EMS nie mogą również korzystać osoby, które posiadają rozrusznik serca oraz są chore na nadciśnienie, padaczkę, cukrzycę oraz miażdżycę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *