Coraz więcej osób korzysta z różnych modnych metod odchudzania a także diet oczyszczających. Jedną z takich metod jest dieta dr. Dąbrowskiej.

Na czym polega dieta dr. Dąbrowskiej?

Efektem diety Dąbrowskiej jest oczyszczenie organizmu z toksyn a efektem ubocznym jest zrzucenie wagi. Głównie chodzi o spożywanie niewielkich ilości określonego rodzaju warzyw i owoców. Dieta składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest lecznicza głodówka, która może trwać nawet do kilkudziesięciu dni. Drugim etapem jest natomiast zdrowa dieta, której podstawą są produkty nisko przetworzone i typowe dla naszego obszaru. Po zakończeniu kuracji ważne jest aby przejść na dietę opartą na ziarnach, owocach, warzywach i roślinach strączkowych.

Zasady diety Dąbrowskiej

Według Dąbrowskiej organizm ma zdolność samoleczenia pod warunkiem, że jest oczyszczony z toksyn. Warzywa i owoce to naturalne przeciwutleniacze, które wspomagają procesy naprawcze i działają oczyszczająco, uzdrawiająco oraz odmładzająco. Dieta dr. Dąbrowskiej zalicza się do niskokalorycznych a badania dowodzą, że obniżenie kaloryczności posiłków to bardzo skuteczna metoda na wydłużenie życia oraz zapobieganiu nowotworom i chorobom.

Głodówka ma za zadanie uchronić trawienie wewnętrzne, dzięki odstawieniu pokarmów budulcowych oraz wysokoenergetycznych. Dzięki temu organizm pozbywa się bezwartościowych złogów i zdegenerowanych tkanek gdyż wykorzystuje je jako źródło energii. Tym sposobem zaczyna spalać nadmiar tkanki tłuszczowej oraz zbędne komórki. W ten sposób pozbywamy się wszystkiego co zakłóca nam funkcjonowanie organizmu.
Terapia warzywno – owocowa ma na celu uszczelnienie jelit, dzięki temu zmienia się jego mikroflora.

Opinie na temat diety Dąbrowskiej

Dieta Dąbrowskiej ma bardzo pozytywne opinie. Jest w głównej mierze głodówką leczniczą a spadek wagi jest efektem ubocznym. Pamiętajmy jednak żeby przed rozpoczęciem diety skonsultować się z lekarzem, który zleci odpowiednie badania pod kątem stosowania diety. Lekarz ustali też ilość dni stosowania takiej diety. Pamiętajmy również o tym by po zakończonej głodówce pilnować swojego jadłospisu.

Sprawdź opinie o diecie Dąbrowskiej na TVN.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *