Ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha są podstawą gdy chcemy się pozbyć oponki z brzucha. Regularny trening spala tkankę tłuszczową, ujędrnia skórę oraz wzmacnia mięśnie.
Aby ćwiczenia na spalanie tłuszczu przyniosły efekt musimy dobrać taki zestaw, który za angażuje mięśnie brzucha oraz zwiększy tętno do poziomu, który umożliwia szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Pierwsze efekty możemy zauważyć już po dwóch tygodniach regularnych ćwiczeń. Jeśli zastosujemy do tego odpowiednią dietę efekt mamy murowany.

BMR

Aby zacząć walkę z nadmiernym tłuszczem zacznijmy od obliczenia dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Uzyskaną wartość mnożymy przez współczynnik aktywności. Następnie od uzyskanego wyniki musimy odjąć 200 -300 kcal, a wartość, którą uzyskamy będzie dziennym zapotrzebowaniem kalorycznym aby skutecznie pozbyć się tłuszczu.

Dieta wspomagająca spalenie tłuszczu

Przede wszystkim musimy ograniczyć cukry proste znajdujące się w mące pszennej, kupnych słodyczach, słodzonym napojach. Należy je zastąpić węglowodanami znajdującymi się w makaronach pełnoziarnistych, pieczywie z mąki razowej. Możemy również spożywać owoce ale pamiętajmy by zjadać je w pierwszej połowie dnia.

Trening na spalanie tłuszczu z brzucha

Trening spalający tłuszcz powinien zawierać przede wszystkim ćwiczenia interwałowe. Polegają one na łączeniu krótkich ćwiczeń ale bardzo intensywnych z ćwiczeniami o umiarkowanym wysiłku. Daje bardzo dobre efekty ponieważ mięśnie potrzebują tlen aby się zregenerować a proces ten wymaga energii, która pobierana jest właśnie z tłuszczu.
Dzięki tym ćwiczeniom tkanka tłuszczowa spalana jest nawet przez całą dobę.

Ćwiczenia w domu a spalanie tłuszczu

Ćwiczenia na spalanie tłuszczu można również wykonywać w domu. Nie potrzebujemy do tego żadnego dodatkowego sprzętu. Spokojnie możemy poszukać przykładowych ćwiczeń w internecie i na tym opierać swój codzienny trening.

Trening interwałowy w połączeniu z odpowiednią dietą daje bardzo dobre rezultaty. Efekty mogą być widoczne już po dwóch tygodniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *